Misterija kamena iz Palerma: Dokazi o “drevnim astronautima” u starom Egiptu?
Širom svijeta, naučnici drevnog Egipta pronašli su artefakte koji sugerišu da naša ‘priča’, kakvu je poznajemo, nije potpuno istinita i da su dijelovi namjerno promijenjeni.
Iako je ova teorija i dalje predmet kontroverzi i ima mnogo protivnika, ne može se poreći da postoje dokumenti, poput Kamena iz Palerma, koji bi definitivno mogli objasniti da naša istorija nije onakva kakvu je poznajemo.
Kamen iz Palerma
Kad je riječ o utvrđivanju hronologije različitih kraljevskih dinastija koje su vladale kroz istoriju Starog Egipta, imamo niz neprocjenjivih dokumenata koji pomažu stručnjacima u ovom mukotrpnom poslu, koji je još daleko od završenog. Jedan od najstarijih dokumenata koji se mora uzeti u obzir je tzv. “kamen iz Palerma”, kojeg čini sedam različitih komada razasutih po raznim muzejima.
Sedam fragmenata ovog kamena bi prema dostupnim podacima trebalo biti raspoređeno na sljedeći način:
- Tri fragmenta nalaze se u Arheološkom muzeju u Palermu u Italiji od 1877. godine, iako je njihovo porijeklo nepoznato
- Tri fragmenta nalaze se u Egipatskom muzeju u Kairu; prvi se pojavio 1903. godine, kao i još jedan 1910. a zatim i treći koji je nabavljen na antiknom tržištu 1963. godine.
- Posljednji fragment nalazi se na University koledžu u Londonu (Petrie Museum). Pronađen je i na antiknom tržištu, gdje ga je sam Petrie kupio 1917.
Da li Palermo kamen iz starog Egipta dokazuje da je naša istorija izmijenjena?
Kamen iz Palerma smatra se jednim od temeljnih izvora za istraživanje starog Egipta i njegove cjelokupne istorije na Zemlji. Iako tačan datum nastanka ovog veličanstvenog kamena ostaje nepoznat naučnicima, smatra se da je nastao u jednom od drevnih kraljevstava, u 25. vijeku prije nove ere.
Među informacijama pronađenim u kamenu iz Palerma, poput drugih drevnih dokumenata sa sličnim podacima, govori se o kraljevima prije dinastija drevnog Egipta i njihovim faraonima iz prvih pet dinastija. Najmisteriozniji dio kamena iz Palerma spominje te misteriozne kraljeve, koje su prema njihovim opisima neki konvencionalni istraživači nazvali mitološkim bićima. Ali zašto? Zašto se tako “čudno spominjanje” našlo u dokumentima Palermo Kamena?
U tekstu, napisanom hijeroglifima, spominje se 120 kraljeva prije nego što su egipatske dinastije vladale odnosno prije nego što se stari Egipat službeno pretvorio u civilizaciju. Čudno je da se imena ovih zagonetnih “bogova” (kako je spomenuto na kamenu iz Palerma) spominju i u drugim novijim egipatskim dokumentima. Tekst je podijeljen u tri horizontalna registra:
- Gornji prikazuje ime faraona iz tog perioda
- U sredini su posebni događaji: festivali, brojanje stoke itd.
- Donji označava najviši godišnji nivo plavljenja rijeke Nil
U gornjoj traci nalaze se imena nekoliko predinastičkih vladara Donjeg Egipta: “… pu”, Seka, Jaau, Tiu, Tyesh, Neheb, Uadynar, Mejet i “… a”.
Nažalost, važnost Kamena iz Palerma nije odmah prepoznata.Postoje li sličnosti između dokumenata iz različitih perioda starog Egipta?
Na primjer, postoji mnogo sličnosti između Torinskog kraljevskog kanona, Kamena iz Palerma i Popisa sumerskih kraljeva; sva tri teksta imenuju bogove koji su došli na zemlju i vladali hiljadama godina.
Osim toga, Palermo kamen takođe spominje na detaljniji i opsežniji način sve što se odnosi na oporezivanje u Starom Egiptu, kao i njegove ceremonije, različite zabilježene nivoe Nila, vojne formacije i mnogo preciznih detalja koji ga čine, nedvosmisleno, stvarnim i jedinstvenim.
Zašto onda mnogi naučnici dovode u pitanje dokumentovano? Glavni argument za poricanje postojanja ovih kraljeva je taj što bi oni potvrdili postojanje drevnih astronauta, teoriju koja bi bacila na zemlju sve naše konvencionalne istorije.
Izvor: mysteriesrunsolved.com